Seminer Duyurusu: Data Science Applications at Web Scale

by Fahrettin Ay | May 18, 2021
Dr. Çağrı Özçağlar tarafından 24 Mayıs Pazartesi günü verilecek seminere ilgilenen herkes davetlidir.
Konuşmacı :
Dr. Çağrı Özçağlar, LinkedIn, Mountain View, California, ABD 
Tarih : 24 Mayıs 2021 (Pazartesi)
Saat : 17:40
Toplantı No : 968 2116 9781
Şifre : 997876
 
Dr. Çağrı Özçağlar "Data Science Applications at Web Scale" başlıklı seminer verecek. Zoom üzerinden çevrimiçi gerçekleşecek seminere ilgilenen herkes davetlidir. 

KISA ÖZGEÇMİŞ:
Dr. Çağrı Özçağlar, 2006 yılında Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun oldu. Sonrasında Amerika Birleşik Devletleri’nde Rensselaer Polytechnic Institute’de yüksek lisans ve doktorasını Bilgisayar Mühendisliği alanında makine öğrenmesi konusu üzerinde sırasıyla 2008 ve 2012 yıllarında tamamladı. 2013-2016 yılları arasında Amazon firmasında araştırmacı olarak çalıştıktan sonra, 2016 yılından itibaren LinkedIn’de kıdemli yapay öğrenme mühendisi olarak çalışmaktadır. Akademide makine öğrenmesi, metin madenciliği, doğal dil işleme algoritmalarının biyoinformatik alanında uygulamaları üzerine bilimsel çalışmaları, endüstride ise kullanıcı davranış analizi, tüketici pazar analitiği, ve tavsiye sistemleri üzerine araştırmaları ve patentleri vardır.


Leave a comment

İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi

bf-hakkimizda

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği eğitimi, 1980 yılında Elektrik-Elektronik Fakültesi bünyesinde kurulan Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile başlamıştır. Çağın gereklerine daha uygun bir eğitim verebilmek amacıyla, 1997 yılında Bilgisayar Mühendisliği aynı fakültenin bir bölümü olarak yeniden yapılanmıştır. 2010 yılında Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nin kurulmasıyla ilgili program ve bölümler yeni fakülteye aktarılmıştır.

İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nin öğrencilerine ve çalışanlarına yönelik belgeleri, iş-staj ilanlarını ve duyuruları barındıran portal'a erişim için tıklayınız.

Fakültemizin öğrencilerine ve mezunlarına yönelik iş, staj, etkinlik v.b. duyuruları paylaşmak isteyen kuruluşlar portal sayfamıza GitHub veya LinkedIn hesabıyla giriş yaptıkan sonra ilgili formu doldurarak ilanlarını paylaşabilirler.